Zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Podróżnika! Tym razem – mając za przewodnika doświadczonego Łowcę zórz – zabierzemy Was na daleką Północ i wspólnie zachwycimy się kolorami arktycznego nieba.

„Revontulet. W poszukiwaniu świateł północy”

Daleko na północy najciemniejsze noce polarne rozświetlane są blaskiem kolorowych, tańczących wzorów na niebie. Czym są zorze polarne? Jak powstają i gdzie najlepiej na nie zapolować?

O tym niezwykłym arktycznym fenomenie opowie Karol Wójcicki – popularyzator astronomii i podróżnik, który dwa zimowe miesiące w roku spędza za kołem podbiegunowym na poszukiwaniu świateł północy.

Karol Wójcicki – pasjonat nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny. Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach” na Facebooku.

Przemierza świat w poszukiwaniu najpiękniejszych zjawisk astronomicznych takich jak całkowite zaćmienia Słońca czy zorza polarna. Przynajmniej jedną noc w miesiącu spędza pod najciemniejszym, bieszczadzkim niebem fotografując Drogę Mleczną. Jednocześnie uwielbia leżeć na tarasie u siebie w domu, wypatrując sypiących z nieba meteorów.

Z zarażania swoją astronomiczną pasją innych uczynił sposób na życie. Zorganizował największe na świecie wspólne obserwacje nocnego nieba (ponad 12 tys. osób) oraz wiele innych imprez popularnonaukowych. Częsty gość programów telewizyjnych i radiowych.

Współpracownik Gazety Wyborczej. Prowadził programy popularnonaukowe na antenie Discovery Science i TVN Turbo. Nauczyciel astronomii w szkole podstawowej Eureka.
W latach 2008-2016 związany z Centrum Nauki Kopernik,

Laureat nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.

Źródło – Konstanciński Dom Kultury

19.01, godz.19.00

Sala Widowiskowa KDK, wstęp wolny.