Wyjątkowy Rotariański Wieczór Teatralny organizuje nasz Klub w sobotę 14 stycznia 2023 r. o godz. 18.00 w Konstancińskim Domu Kultury „Hugonówka” (ul.Mostowa 15, 05-510 Konstancin-Jeziorna).
W pierwszej części imprezy obejrzymy komedię muzyczną autorstwa Jerzego Szczudlika pt.”Lepsza”.
Będzie to inscenizacja w reżyserii Dariusza Tereszkiewicza, przeniesiona z desek Teatru Miejskiego w Lesznie, w wykonaniu znanych i lubianych aktorów: Ewy Kuklińskiej, Tatiany Sosny-Sarno oraz Stanisława Banasiuka.

W drugiej części imprezy, na I piętrze KDK „Hugonówka” poczęstujemy Państwa kieliszkiem wina i przekąskami – i w tej karnawałowej atmosferze będziemy mogli spotkać się i porozmawiać z przyjaciółmi, znajomymi, a także z twórcami i aktorami spektaklu.
Celem imprezy jest zebranie funduszy na akcję pomocy zimowej dla Ukrainy. Każdy, kto wpłaci na nasze klubowe konto: Rotary Klub „Konstancin” 98 1090 1043 0000 0001 3413 6410 minimum 100 zł może uczestniczyć w imprezie.
Liczba uczestników imprezy jest ograniczona, ale jeśli tylko będą jeszcze wolne miejsca w sali widowiskowej, cegiełki w cenie 100 zł uprawniające do wejścia na imprezę, będzie można również nabyć przed imprezą.

W trakcie wieczoru przewidujemy jeszcze inne niespodzianki, które uatrakcyjnią Państwa wizytę w „Hugonówce”. Chcemy by był on miłą nagrodą dla wszystkich, którzy okażą szczodrość wspierając naszą akcję pomocy zimowej dla Ukrainy. Działamy zgodnie z naszą dewizą: ”Pomagajmy, dobrze się bawiąc – dobrze się bawmy, pomagając”.
Mamy nadzieję, że dołączą Państwo do nas i spotkamy się na Rotariańskim Wieczorze Teatralnym.

Autor sztuki JERZY SZCZUDLIK o sobie:

Urodziłem się w Sanoku, od piątego roku życia mieszkałem jednak w Warszawie. W Warszawie chodziłem do szkoły i  studiowałem. Jestem absolwentem SGPiS (obecnie SGH).

W moim dorosłym życiu najpierw była era cyfrowa (30 lat przepracowałem w bankowości polskiej i luksemburskiej) a dopiero później nastała era literowa. Od chwili bowiem powrotu z Luksemburga i osiedlenia się na stałe pod Olsztynem składam litery w słowa, a te już same zamieniają się w różne formy literackie. Moja twórczość doczekała się bardzo dobrych recenzji w pismach literackich, a za bajki dla dzieci byłem nominowany do nagrody „Zielona Gąska”. Fascynacja teatrem przyczyniła się do napisania przeze mnie kilkunastu sztuk teatralnych.

Jedną z nich jest sztuka pt. „Lepsza”

„LEPSZA” – to sztuka o aktorach, a w zasadzie aktorkach. Mimo, że jednym z bohaterów jest mężczyzna, psychoterapeuta, to akcja głównie rozgrywa się pomiędzy dwiema aktorkami w zaawansowanym wieku. Starość dotyczy nas wszystkich, ale najbardziej chyba dotyka artystów, tych którzy całe życie występowali na scenie, byli adorowani, podziwiani, niekiedy uwielbiani, a nagle muszą zejść ze sceny i wejść w smugę cienia. Cechy, które nierzadko charakteryzują aktorów- to wybujałe ego, chorobliwe ambicje, czy zazdrość. Głównym tematem sztuki „Lepsza” autor uczynił więc rywalizację pomiędzy dwiema wybitnymi aktorkami, ich ciągłe współzawodnictwo, które stało się motorem działania od czasu, gdy bohaterki razem chodziły do szkoły. Ta rywalizacja o role, o mężczyzn, o sławę ma jednak też swoją jasną stronę, jest bowiem, mimo wszystko, źródłem wielkiej przyjaźni bohaterek sztuki…

„Lepsza”, to opowieść pełna niespodziewanych zwrotów akcji, a także humoru i ironii, bo tylko tak, według autora, da się rozmawiać o rzeczach śmiertelnie poważnych.

Inscenizacja w reżyserii Dariusza Tereszkiewicza przeniesioną z desek Teatru Miejskiego w Lesznie została przygotowana w konwencji komedii muzycznej a brawurowa interpretacja postaci w wykonaniu znanych aktorów :  Ewy Kuklińskiej, Tatiany Sosny-Sarno oraz Stanisława Banasiuka czyni, że spektakl jest żywy i wciągający widza w akcję bez reszty.