26 czerwca w Parku Zdrojowym w Konstancinie-Jeziornie odbył się VIII Bieg im. Piotra Nurowskiego – byłego Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej, będąc członkiem delegacji Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

W biegu głównym uczestniczyło prawie 400 uczestników. W kategorii kobiet zwyciężyła z bardzo dobrym czasem 33,52 – Izabela Paszkiewicz przed Emilią Mazek i Patrycją Miazek. W kategorii mężczyzn zwyciężył Bohdan Semenowycz z Ukrainy w świetnym czasie 31,13. Drugie miejsce zajął Emil Dąbrowski a trzecie Kamil Szymaniak.

Bieg organizowany był przez Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży, Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz organizacja Biegaj’My z Dem’a.

Gośćmi biegu, którzy dekorowali zwycięzców byli między innymi: Adam Krzesiński – sekretarz generalny PKOL i dwukrotny medalista olimpijski, Ryszard Machałek – wiceburmistrz Konstancina, Tomasz Majewski – dwukrotny złoty medalista w pchnięciu kulą, popularny aktor i mieszkaniec Konstancina – Karol Strasburger, oraz córka Piotra Nurowskiego -Joanna Nurowska.