Bieg pamięci Piotra Nurowskiego, byłego Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, dwukrotnego Prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i mieszkańca Konstancina odbył się 25 czerwca br. W parku Zdrojowym w Konstancinie-Jeziornie. W biegu, w którym sygnał do startu dał Burmistrz Konstancina Kazimierz Jańczuk uczestniczyło 252 kobiet i mężczyzn.

Wśród pan najszybciej 10 km. przebiegła Emilia Mazek w czasie 34,51. Dalsze miejsca zajęły Natalia Semenowicz i Julia Weremczuk. W kategorii mężczyzn zwyciężył Bogdan Semenowicz w czasie 31,02 przed Krzysztofem Wasiewiczem i Piotrem Szczepańskim. Po biegu głównym odbyły się dwa biegi dla dzieci. Głównym sponsorem biegu był operator sieci telefonii komórkowej „Plus” sponsorem medialnym Polsat News.

Bieg odbył się pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Nagrody dla uczestników ufundowała firma Budimex SA. Uczestnicy biegu mieli możliwość posilenia się grochówką przygotowaną przez Centrum Kompleksowej Rehabilitacji i schłodzenia się lodami produkcji Zbigniewa Grycana.

Gośćmi biegu były córki Piotra Nurowskiego Justyna i Joanna, a także wnuki, z których jeden Stasio zajął drugie miejsce w biegu dzieci. Wśród uczestników biegu odnotowano udział wicemistrza świata z 1983 r. w biegu na 3000 m. z przeszkodami Bogusława Mamińskiego.